ATEN Modular Matrix Switch

UDOSTĘPNIJ:
30-10-2017

Modularne matryce marki ATEN oferują kontrolę w czasie rzeczywistym i zaawansowane możliwości zarządzania maksymalnie trzydziestoma dwoma źródłami wideo wyświetlanymi na trzydziestu dwu wyświetlaczach równocześnie, dzięki dostępnym kartom wejść i wyjść, które można dobierać odpowiednio dla naszej instalacji. Matryce wspierają technologię ATEN Seamless Switch, umożliwiają intuicyjne przełączanie wideo, oddają do naszej dyspozycji skaler i integrują się ze ścianami wideo, dzięki czemu dostarczają zaawansowane rozwiązanie dla wszelkich wieloekranowych projekcji wideo lub monitoringu.

W sytuacji, gdy obraz z wielu źródeł wyświetlany jest na wielu ekranach w celach marketingowych, projekcji na żywo tudzież wielomonitorowego monitoringu, czas potrzebny na dostosowanie sygnału i jego przełączenie ma ogromne znaczenie. Natomiast w sytuacji, gdy obraz wyświetlany jest na ścianie wideo – priorytetową rolę odgrywa niezawodność przełącznika. Seria matryc od ATEN obejmuje modułowe przełączniki, do których możemy odpowiednio dobrać wejścia i wyjścia, za sprawą dostępnych kart rozszerzeń, które zapewniają nam szeroki wachlarz rodzajów złączy – w tym cyfrowych i analogowych, takich jak HDBaseT, HDMI, SDI, DVI czy VGA. Wszystko to jest zamknięte w jednej obudowie, którą – jeśli tego wymagamy – możemy zamocować w szafie lub skrzyni rack. Modele z serii zapewniają nam kompletne rozwiązanie przełączania źródeł i wysyłania sygnału na ścianę wideo lub do systemu wielomonitorowego monitoringu – intuicyjnie, z poziomu obudowy matrycy lub graficznego interfejsu użytkownika (nagrodzonego statuetką RedDot Award 2015 za design interface-u).

 

 

Modularne przełączniki oferują nie tylko moduły złączy, w ofercie znajdziemy także moduły zasilaczy i systemów chłodzenia. To jednak nie wszystko, ponieważ elementy przełącznika, takie jak płytki drukowane, również stanowią moduły, co zapewnia błyskawiczne serwisowanie urządzeń. Jako że system oparty jest na modułach I/O, bazujących na technologii podłącz i używaj, o szerokim wachlarzu złączy, zakupioną matrycę możemy stosować w przeróżnych sytuacjach i dowolnie konfigurować. Matryce zawierają również autorską technologię Seamless Switch, napędzaną wydajnym procesorem. Zapewnia ona nie tylko natychmiastowe przełączanie wideo w jakości 4K lub HD, lecz również jest odpowiedzialna za skalowanie wszystkich wejść w celu odpowiedniego wyświetlania obrazu na podłączonych źródłach, jak również odpowiada za równoczesną obsługę EDID i HDCP dla źródeł i wyświetlaczy. Matryce umożliwiają ustalenie parametrów takich jak: output clock timing i użycie bufora ramki, aby zapewnić jak najwyższą wydajność przetwarzania wideo.

 

 

Za integrację ze ścianami wideo odpowiada unikalny skaler oparty na układzie logicznym, który udostępnia bezpośrednio programowalną macierz bramek (FPGA). Dzięki takiemu rozwiązaniu renderowany obraz cechuje się wyjątkową precyzją i nie ma opóźnień. Konfiguracja ściany wideo jest intuicyjna i odbywa się za pomocą interfejsu graficznego, do którego mamy dostęp z poziomu przeglądarki WWW. System pozwala nam stworzyć sześćdziesiąt cztery różne profile połączeń – daje nam to ogromne możliwości pracy z sygnałem wideo. Matryce umożliwiają zastosowanie redundantnych zasilaczy. Tym samym mamy pewność, że nasze projekcje będą wyświetlane nawet, jeśli główne zasilanie przestanie działać – system automatycznie użyje innego modułu.

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.