Sennheiser XS Wireless 1 i XS Wireless 2

UDOSTĘPNIJ:
01-03-2017

Opierając się na dziedzictwie i doświadczeniu w tworzeniu systemów bezprzewodowych do profesjonalnych instalacji, firma Sennheiser opracowała dwie nowe linie mikrofonów i systemów bezprzewodowych.

XS Wireless 1 został zaprojektowany dla początkujących i okazjonalnych użytkowników systemów bezprzewodowych, którzy cenią prostotę, szybką konfigurację oraz brak utrudnień w trakcie użytkowania. Dzięki intuicyjnej, bazującej na ikonach obsłudze i synchronizacji pracy za pomocą jednego dotknięcia, system XS Wireless 1 jest rozwiązaniem bezprzewodowym, dostępnym w możliwie najprostszej postaci i działaniu.XS Wireless 2 przeznaczony jest dla użytkowników systemów bezprzewodowych, którzy potrzebują większej kontroli pracy i elastyczności w zastosowaniach. Ulepszona wersja oferuje metalową obudowę, gotową sprostać trudom tras koncertowych, odbiór sygnału w technologii różnicowej (True Diversity) oraz wyświetlacz LCD informujący o wielu funkcjach. XS Wireless 2 jest godnym następcą oryginalnej linii XS Wireless i ma możliwość pełnego strojenia w szerokim zakresie pasma częstotliwości UHF.

Obie linie XS Wirless sprawdzają się doskonale podczas pracy z dźwiękiem na żywo. Są one wyposażone w renomowane kapsuły mikrofonowe z serii evolution. W zestawach XSW1 znajdziemy kapsułę e825 lub będącą branżowym standardem dynamiczną kapsułę kardioidalną e835. XSW2 ma kapsułę dynamiczną e835 lub pojemnościową e865, która pozwala uchwycić nawet najdrobniejsze detale występu. Nowy członek rodziny XSW – zestaw dla instrumentów dętych XSW 1-908 Brass Set – wyposażony jest w nowoczesny mikrofon na gęsiej szyjce e908.

 

 

Wszystkie zestawy XSW są kompatybilne ze sobą i niezwykle łatwe w użyciu. Seria XSW jest doskonałym połączeniem doświadczenia Sennheisera w dziedzinie dźwięku scenicznego z oczekiwaniami współczesnych klientów w zakresie bezproblemowej obsługi, a także nowoczesnego wyglądu.

Najważniejsze cechy serii XS Wireless 1 to: odbiór różnicowy sygnału z dwóch anten, zintegrowane anteny, automatyczne zarządzanie częstotliwościami transmisji i ich synchronizacja za pośrednictwem zdalnego kanału w celu zapewnienia szybkiej oraz łatwej konfiguracji, przełączalne częstotliwości UHF w szerokim zakresie pasma transmisji oraz do dziesięciu kompatybilnych kanałów. Na serię XS Wireless 1 składają się zestawy wokalowe (XSW1-825, XSW1-835), instrumentalne (XSW1-Cl1, XSW1-908), z mikrofonem nagłownym (XSW1-ME3) oraz z mikrofonem typu lavalier (XSW1-ME2).

Najważniejsze cechy serii XS Wireless 2 są identyczne jak w XS Wireless 1, poza tym, że w możliwe jest skorzystanie z maksymalnie dwunastu kanałów. Na serię XS Wireless 2 składają się zestawy wokalowe (XSW2-835, XSW2-865), zestaw instrumentalny (XSW2-Cl1), z mikrofonem nagłownym (XSW2-ME3), a także z mikrofonem typu lavalier (XSW2-ME2).

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.