Sennheiser AMBEO VR Mic

UDOSTĘPNIJ:
11-07-2017

Czy nie czas już, by dźwięk filmów VR dorównał jakości obrazu? W ramach odpowiedzi na takie pytanie Sennheiser wprowadził na rynek absolutnie pionierski produkt: mikrofon do zastosowań w nagraniach wideo w technologii 360º.

W ramach odpowiedzi na takie pytanie Sennheiser wprowadził na rynek absolutnie pionierski produkt: mikrofon do zastosowań w nagraniach wideo w technologii 360º. AMBEO VR Mic jest pierwszym produktem, który Sennheiser stworzył pod wspólnym szyldem dźwięku dookólnego Ambeo. Ta marka jest zarejestrowanym znakiem handlowym Sennheiser, w ramach którego firma opracowuje produkty zarówno rejestrujące, jak i odtwarzające dźwięk 360º. To działanie wpisuje się w obecną tendencję produkcji filmowych, wykorzystującą technologię rzeczywistości wirtualnej. Sennheiser uważa, że jest to przyszłość rynku filmowego – zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego.

AMBEO VR Mic jest prostym w użyciu mikrofonem przestrzennym, składającym się z czterech specjalnie dobranych kapsuł KE 14 w układzie ostrosłupa trójkątnego. Ten układ pozwala na odbiór dźwięku w pełni sferycznego, co idealnie dopełnia obraz VR 360 stopni. Mikrofon AMBEO VR Mic pracuje z użyciem technologii Ambisonics i jest dostarczany w komplecie z aplikacją kodującą A-B, która działa jako plug-in i gładko współpracuje z oprogramowaniem postprodukcyjnym.

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.