Epson EB-L12000Q i EB-L2000U

UDOSTĘPNIJ:
09-05-2018

Nowe rozwiązania laserowe wyróżniają się niezawodnością sprzętu typu zainstaluj i zapomnij, a dodatkowo są zgodne z obecnymi obiektywami Epson obsługującymi rozdzielczość 4K, co ułatwia integrację.

Epson wprowadziła na rynek dwa nowe laserowe projektory instalacyjne 3LCD, w tym model EB-L12000Q – pierwszy w branży projektor 3LCD o jasności 12 000 lumenów o rozdzielczości rzeczywistej 4K, oraz model EB-L20000U – pierwsze urządzenie firmy Epson w kategorii popularnych kompaktowych projektorów instalacyjnych WUXGA o jasności 20 000 lumenów. Projektory zaprojektowano z myślą o poszerzeniu oferty Epson kierowanej do wyższej klasy wypożyczalni sprzętu audiowizualnego. Są one przeznaczone do użytku na imprezach, festiwalach, atrakcjach turystycznych, targach, w dużych audytoriach i centrach handlowych, a także w biznesie i edukacji.

Modele EB-L12000Q i EB-L2000U mają identyczną obudowę: lekką, kompaktową konstrukcję, która ułatwia zintegrowanie urządzeń z istniejącą infrastrukturą. Oba modele są też kompatybilne z obiektywami obsługującymi rozdzielczość 4K zastosowanymi w projektorach Epson z serii EB-L1000, dzięki czemu wprowadzenie do instalacji rozdzielczości 4K nie wymaga dodatkowych kosztów ani wymiany obiektywów. Oba modele obsługują standard HDR, co znacząco podnosi ich konkurencyjność.

Instalację ułatwia nie tylko kompaktowa obudowa, ale i konstrukcja, która umożliwia montaż i projekcję pod dowolnym kątem, również w orientacji pionowej. Wbudowana kamera zezwala na zdalną diagnostykę, co w połączeniu z aplikacją Epson Professional Projector Tool, stworzoną w celu ułatwienia konfiguracji instalacji złożonej z wielu urządzeń oraz wykorzystania zaawansowanych technik, takich jak łączenie krawędzi i projekcja metodą mappingu, stanowi wielkie wsparcie dla integratorów. Wymienne karty interfejsu zapewniają większą elastyczność i skalowalność. Sloty na karty stworzono z myślą o niedostępnych jeszcze interfejsach i standardach transmisji, co oznacza, że wybór prezentowanych projektorów umożliwi ich dostosowanie w przyszłości.

Dzięki szczelnej konstrukcji i wytrzymałej technologii nieorganicznego koła fosforowego nowe modele projektorów wyróżniają się najwyższą niezawodnością urządzenia typu zainstaluj i zapomnij. Epson udziela pięcioletniej gwarancji na 20 000 godzin eksploatacji bez konieczności wymiany lamp, dzięki czemu projektory można bez obaw instalować nawet w miejscach o bardzo utrudnionym dostępie.

PRODUCENT: Epson - www.epson.pl

czytaj także:
wywiady

Visualsupport inwestuje w projektory Epson - Michał Płócienniak, Visualsupport

Zazwyczaj na łamach naszego magazynu prezentujemy instalacje, które zostały raz zaprojektowane, zainstalowane i uruchomione. Są jednak firmy, które wykorzystując swoje zaplecze sprzętowe, stają przynajmniej raz w tygodniu przed niełatwym zadaniem zaprojektowania i zainstalowania systemu AV, który musi często spełniać unikalne wymagania. Jedną z nich jest Visualsupport – firma, która każdego roku zajmuje się realizacją multimediów na kilkudziesięciu różnych wydarzeniach, na co dzień prowadząc również wypożyczalnię sprzętu, który wspiera różnorodne produkcje nie tylko w kraju, ale i za granicą. W magazynach firmy od lat pracują bardzo różne projektory – od najmniejszych urządzeń o mocy kilku tysięcy, po potężne maszyny o mocach kilku dziesięciu tysięcy lumenów.  Niedawno do parku maszynowego dołączył zestaw jednych z najnowszych w ofercie firmy Epson projektorów EB-L1755U. O tym, jak wyglądał proces poszukiwań, co zdecydowało o wyborze tego modelu i jakie są jego najważniejsze zalety w codziennej pracy, dowiedzieliśmy się z rozmowy z Michałem Płócienniakiem, założycielem firmy Visualsupport. 

wywiady

Andrzej Bieniek - Business Account Manager Epson Polska

Takie imprezy jak amsterdamskie targi Integrated Systems Europe czy odbywający się w Las Vegas InfoComm są dla wystawców nie tylko doskonałą szansą na bezpośrednie spotkanie z klientami, ale także niezrównaną okazją do pokazania w jednym miejscu całej oferty produktów. Od wielu już lat jednym z producentów, którzy bardzo poważnie podchodzą do udziału w targach i to właśnie na nich organizują premiery swoich najnowszych produktów, jest firma Epson. Tak było i w tym roku. W trakcie ISE2018, na potężnym stoisku o powierzchni ponad 650 m2, japoński producent zaprezentował najnowsze produkty i technologie związane z projekcją. Obecność firmy na imprezie stała się świetną okazją do rozmowy na temat najnowszych urządzeń, technologii i działań producenta w kontekście polskiego rynku oraz planów na przyszłość. 

TAGI:

Epson
projektory
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.