DiGiCo – integracja z L-ISA

UDOSTĘPNIJ:
12-07-2017

Konsolety DiGiCo z serii SD od teraz zapewniają natywną kontrolę systemu dźwiękowego L-ISA.

L-ISA wspiera technologię Immersive Sound Art, dzięki której możliwa stała się integracja systemu nagłośnieniowego z konsoletami marki DiGiCo z serii SD. Tym samym wejścia z konsolety mogą zostać zaprogramowane jako kanały L-ISA w audytoriach pragnących wykorzystać rozwiązanie wielokanałowego odsłuchu autorstwa firmy wchodzącej w skład grupy L-Group. Tym samym realizatorzy mogą kontrolować szereg parametrów, jak panoramę, dystans czy wysyłki kierowane do systemu L-ISA bezpośrednio z konsolety. Ustawienia mogą być zapisywane w konsolecie i przywołane w dowolnym momencie. Wszystkie parametry mogą również być udostępniane przez sieć i konwertowane do formatu stosowanego przez L-ISA Player, czyli serce instalacji w audytorium. Ze względu na działanie oparte na obiektach realizacja na żywo może zostać dostosowana do zmian położenia systemu przy jednoczesnym zachowaniu przestrzennych właściwości miksu.

Takowe rozwiązanie znacząco zwiększa konkurencyjność L-ISA i promowanego formatu odtwarzania o nazwie Blububbles głównie za sprawą możliwości zaaranżowania koncertu w audytorium albo skonfigurowania systemu przez profesjonalnego realizatora, a następnie odtwarzania materiału audio, tak aby powstała wirtualna scena, z odpowiednim odwzorowaniem muzyków znajdujących się na niej w trakcie pokazu mody czy firmowego eventu – już bez konieczności jego ingerencji.

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.