DataVideo HDR-1

UDOSTĘPNIJ:
17-07-2017

Jeśli zapisany materiał wideo publikujemy w sieci, często napotykamy niespodziewane przeszkody z dostosowaniem materiału wideo. Jeśli jednak dysponujemy rejestratorem HDR-1, te kłopoty nas nie dotyczą.

HDR-1 to rejestrator i odtwarzacz wyposażony w redundantne zasilanie, umożliwiający przesyłanie wysokiej jakości materiału wideo (do 20 Mb/S MP4) przez USB. Jest to świetne rozwiązanie do rejestrowania seminariów, spotkań, konferencji, wykładów czy koncertów. Urządzenie jest adresowane do internetowych stacji telewizyjnych chcących z poziomu jednego urządzenia zarejestrować materiał wideo, lecz także automatycznie dostosować go do publikacji i transmisji na żywo w sieci. Tym samym po zakończeniu eventu możliwa jest szybka publikacja zarejestrowanego materiału np. na kanale YouTube bez konieczności odpowiedniego dostosowania zapisu.

Rejestrator zapisuje sygnał z maksymalną rozdzielczością 1080 i 30 kl/s. Format zapisu to MP4 (H.264+AAC). Materiał zapisywany jest dysku zewnętrznym na partycji NTFS. Producent zaleca stosowanie dysków USB 3, w których transfer jest wyższy niż 45 MB/S, aby nie tracić jakości. Urządzenie pozwala odtwarzać zapisany materiał, oferuje wbudowany edytor wideo, wspiera wideo w 3D, jest kompatybilne z HDMI 1.4b, oddaje do dyspozycji porty GPI i RS-232 i nie wymaga połączenia z komputerem.

PRODUCENT: DataVideo - www.datavideo.com

DYSTRYBUTOR: WAMM - www.wamm.pl

reklama
czytaj także:
wydarzenia

Datavideo Open Days 2017

Profesjonalne rozwiązania z departamentu wideo na stałe zagościły w stałych systemach AV. Początkowo były to wszelkiego rodzaju rozwiązania do odtwarzania obrazu, jak monitory wielkoformatowe czy projektory. Jednak bardzo szybko w PFU nowo budowanych bądź remontowanych obiektów zaczęły pojawiać się nowe funkcjonalności, związane już nie tylko z odtwarzaniem, ale także możliwością rejestracji obrazu, jego obróbką oraz streamingiem gotowego materiału wewnątrz budynku czy do Internetu. Trend integracji profesjonalnych rozwiązań wideo i kamer z systemami AV był doskonale widoczny na tegorocznych targach ISE w Amsterdamie. O tym, jakie możliwości w tym zakresie zapewniają produkty marki Datavideo, można było się przekonać w dniach 8–10 w siedzibie firmy WAMM w Kielcach w trakcie Datavideo Open Days 2017. 

wywiady

WAMM Video Solutions - Artur Wiącek

Przejście z technologii analogowej na cyfrową przyniosło wiele do korzyści praktycznie każdemu z sektorów: spore ułatwienia w branżach audio, oświetleniowej, transmisji danych czy zakresie zarządzania i kontroli urządzeń. W sposób szczególny rozwiązania cyfrowe miały jednak wpływ na sektor wideo. Dzięki pojawieniu się chipów i układów inteligentnych w kamerach mają one obecnie znacznie większe możliwości, dysponując równocześnie znacznie lepszy obrazem. Technologia cyfrowa umożliwiła produkcję urządzeń z technologiami, które jeszcze kilkanaście lat temu nie byłyby osiągalne, takimi jak wirtualne studio telewizyjne, konwertery do streamingu internetowego czy zminiaturyzowane miksery wielokamerowe zamknięte w poręcznej walizce. Ma to tym większe znaczenie, że technologia wideo, rozwiązania na potrzeby produkcji obrazu i jego transmisji czy wreszcie urządzenia do streamingu do sieci już dawno śmiało wkroczyły do branży stałych instalacji AV i stały się ich integralną częścią. Zapraszamy do lektury rozmowy z Arturem Wiąckiem, właścicielem firmy WAMM, od wielu lat zajmującej się sprzedażą i instalacją rozwiązań najbardziej uznanych marek z branży wideo. 

TAGI:

DataVideo
Odtwarzacz
rejestrator wideo
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.