DataVideo HDR-1

UDOSTĘPNIJ:
17-07-2017

Jeśli zapisany materiał wideo publikujemy w sieci, często napotykamy niespodziewane przeszkody z dostosowaniem materiału wideo. Jeśli jednak dysponujemy rejestratorem HDR-1, te kłopoty nas nie dotyczą.

HDR-1 to rejestrator i odtwarzacz wyposażony w redundantne zasilanie, umożliwiający przesyłanie wysokiej jakości materiału wideo (do 20 Mb/S MP4) przez USB. Jest to świetne rozwiązanie do rejestrowania seminariów, spotkań, konferencji, wykładów czy koncertów. Urządzenie jest adresowane do internetowych stacji telewizyjnych chcących z poziomu jednego urządzenia zarejestrować materiał wideo, lecz także automatycznie dostosować go do publikacji i transmisji na żywo w sieci. Tym samym po zakończeniu eventu możliwa jest szybka publikacja zarejestrowanego materiału np. na kanale YouTube bez konieczności odpowiedniego dostosowania zapisu.

Rejestrator zapisuje sygnał z maksymalną rozdzielczością 1080 i 30 kl/s. Format zapisu to MP4 (H.264+AAC). Materiał zapisywany jest dysku zewnętrznym na partycji NTFS. Producent zaleca stosowanie dysków USB 3, w których transfer jest wyższy niż 45 MB/S, aby nie tracić jakości. Urządzenie pozwala odtwarzać zapisany materiał, oferuje wbudowany edytor wideo, wspiera wideo w 3D, jest kompatybilne z HDMI 1.4b, oddaje do dyspozycji porty GPI i RS-232 i nie wymaga połączenia z komputerem.

PRODUCENT: DataVideo - www.datavideo.com

DYSTRYBUTOR: WAMM - www.wamm.pl

reklama
czytaj także:
testy

Datavideo TWP-10/100

Wielkoformatowe wyświetlanie obrazu w coraz wyższej rozdzielczości, na coraz większym ekranie, ale jak najmniej obciążające budżet inwestycji – z takimi wyzwaniami integratorzy spotykają się od zawsze. Producenci natomiast nieustannie szukają nowych, ciekawszych rozwiązań. Ostatnio rynek integratorski zdecydowanie i bezpardonowo zdobywają ściany diodowe. Są to ciągle jednak drogie i nowe rozwiązania, do których klienci dopiero się przyzwyczajają. Tradycyjne rozwiązania ścian wideo, oparte o monitory bezszwowe, wybierane są przez wielu inwestorów i znajdują zastosowanie zwłaszcza tam, gdzie niezbędny jest podgląd obrazu w wysokich rozdzielczościach i z małej odległości. Producent opisywanych procesorów proponuje rozwiązanie dla tych klientów, którzy preferują monitory bezramkowe lub nawet już je posiadają, oferując urządzenia o korzystnym stosunku ceny do jakości i umożliwiając wykorzystanie nawet starszych monitorów.

wywiady

Datavideo – produkty nie tylko dla telewizji. Rozmowa z dyrektorem generalnym firmy – Johanem Lieffersem.

Technologia AV zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, za sprawą czego kolejne branże zaczynają się stawać się jej częścią. Tym samym praktycznie zatarła się grania między tym, co kiedyś można było określić mianem profesjonalnych rozwiązań kamerowych, urządzeń transmisyjnych czy mikserów wideo, a systemami, które projektują specjaliści od AV. Za sprawą tego producenci, którzy jeszcze kilka lat temu funkcjonowali na pewnym ściśle określonym, zamkniętym rynku, mając stałe grono odbiorców swoich produktów, dzisiaj coraz częściej decydują się na wprowadzenie do oferty zupełnie nowych produktów czy przystosowanie posiadanych rozwiązań do nowych potrzeb.
Jednym z producentów związanych z szeroko pojętą branżą profesjonalnych rozwiązań wideo, którzy dzisiaj bardzo poważnie traktują sektor AV, jest firma Datavideo. Na łamach naszego magazynu Johan Lieffers, dyrektor generalny firmy Datavideo, zdradza, jak producent postrzega branżę AV, jakie produkty przeznaczone na ten sektor rynku znajdują się w jej ofercie oraz jak wyglądają plany producenta na przyszłość.  

TAGI:

DataVideo
Odtwarzacz
rejestrator wideo
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.