DataVideo HDR-1

UDOSTĘPNIJ:
17-07-2017

Jeśli zapisany materiał wideo publikujemy w sieci, często napotykamy niespodziewane przeszkody z dostosowaniem materiału wideo. Jeśli jednak dysponujemy rejestratorem HDR-1, te kłopoty nas nie dotyczą.

HDR-1 to rejestrator i odtwarzacz wyposażony w redundantne zasilanie, umożliwiający przesyłanie wysokiej jakości materiału wideo (do 20 Mb/S MP4) przez USB. Jest to świetne rozwiązanie do rejestrowania seminariów, spotkań, konferencji, wykładów czy koncertów. Urządzenie jest adresowane do internetowych stacji telewizyjnych chcących z poziomu jednego urządzenia zarejestrować materiał wideo, lecz także automatycznie dostosować go do publikacji i transmisji na żywo w sieci. Tym samym po zakończeniu eventu możliwa jest szybka publikacja zarejestrowanego materiału np. na kanale YouTube bez konieczności odpowiedniego dostosowania zapisu.

Rejestrator zapisuje sygnał z maksymalną rozdzielczością 1080 i 30 kl/s. Format zapisu to MP4 (H.264+AAC). Materiał zapisywany jest dysku zewnętrznym na partycji NTFS. Producent zaleca stosowanie dysków USB 3, w których transfer jest wyższy niż 45 MB/S, aby nie tracić jakości. Urządzenie pozwala odtwarzać zapisany materiał, oferuje wbudowany edytor wideo, wspiera wideo w 3D, jest kompatybilne z HDMI 1.4b, oddaje do dyspozycji porty GPI i RS-232 i nie wymaga połączenia z komputerem.

PRODUCENT: DataVideo - www.datavideo.com

DYSTRYBUTOR: WAMM - www.wamm.pl

reklama
czytaj także:
wywiady

Datavideo – produkty nie tylko dla telewizji. Rozmowa z dyrektorem generalnym firmy – Johanem Lieffersem.

Technologia AV zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, za sprawą czego kolejne branże zaczynają się stawać się jej częścią. Tym samym praktycznie zatarła się grania między tym, co kiedyś można było określić mianem profesjonalnych rozwiązań kamerowych, urządzeń transmisyjnych czy mikserów wideo, a systemami, które projektują specjaliści od AV. Za sprawą tego producenci, którzy jeszcze kilka lat temu funkcjonowali na pewnym ściśle określonym, zamkniętym rynku, mając stałe grono odbiorców swoich produktów, dzisiaj coraz częściej decydują się na wprowadzenie do oferty zupełnie nowych produktów czy przystosowanie posiadanych rozwiązań do nowych potrzeb.
Jednym z producentów związanych z szeroko pojętą branżą profesjonalnych rozwiązań wideo, którzy dzisiaj bardzo poważnie traktują sektor AV, jest firma Datavideo. Na łamach naszego magazynu Johan Lieffers, dyrektor generalny firmy Datavideo, zdradza, jak producent postrzega branżę AV, jakie produkty przeznaczone na ten sektor rynku znajdują się w jej ofercie oraz jak wyglądają plany producenta na przyszłość.  

wydarzenia

Datavideo Open Days 2017

Profesjonalne rozwiązania z departamentu wideo na stałe zagościły w stałych systemach AV. Początkowo były to wszelkiego rodzaju rozwiązania do odtwarzania obrazu, jak monitory wielkoformatowe czy projektory. Jednak bardzo szybko w PFU nowo budowanych bądź remontowanych obiektów zaczęły pojawiać się nowe funkcjonalności, związane już nie tylko z odtwarzaniem, ale także możliwością rejestracji obrazu, jego obróbką oraz streamingiem gotowego materiału wewnątrz budynku czy do Internetu. Trend integracji profesjonalnych rozwiązań wideo i kamer z systemami AV był doskonale widoczny na tegorocznych targach ISE w Amsterdamie. O tym, jakie możliwości w tym zakresie zapewniają produkty marki Datavideo, można było się przekonać w dniach 8–10 w siedzibie firmy WAMM w Kielcach w trakcie Datavideo Open Days 2017. 

TAGI:

DataVideo
Odtwarzacz
rejestrator wideo
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.