DataVideo HDR-10

UDOSTĘPNIJ:
09-11-2017

Tworzenie powtórek to z pozoru proste zadanie. Jednak, jeśli mają one powstawać na żywo, to za ich powstawanie powinno odpowiadać wyspecjalizowane urządzenie.

DataVideo HDR-10 to przystępny cenowo i łatwy w obsłudze system do tworzenia powtórek przetwarzanego materiału wideo. Osoby odpowiedzialne za obsługę transmisji wideo w trakcie spotkań firmowych, konferencji czy prezentacji w galeriach sztuki dzięki opisywanemu urządzeniu mają możliwość tworzenia powtórek w locie z efektem slow motion. Urządzenie sprawdzi się również w trakcie zawodów sportowych, ponieważ sędziowie lub ich pomocnicy będą mogli obejrzeć sporny moment w zwolnionym tempie, w dowolnym momencie. Alternatywnie urządzenie może zostać użyte w celu zaakcentowania istotnych elementów w trakcie filmów rekrutacyjnych.

 

 

Do obsługi HDR-10 możemy użyć kontrolera RMC-4000, który pozwoli nam przy użyciu zaprogramowanych klawiszy i koła jog na tworzenie powtórek w mgnieniu oka. Kontroler jest w stanie obsłużyć do czterech jednostek HDR-10, co sprawdzi się w trakcie pracy z wieloma kamerami.

PRODUCENT: DataVideo - www.datavideo.com

DYSTRYBUTOR: WAMM - www.wamm.pl

reklama
czytaj także:
wywiady

Datavideo – produkty nie tylko dla telewizji. Rozmowa z dyrektorem generalnym firmy – Johanem Lieffersem.

Technologia AV zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, za sprawą czego kolejne branże zaczynają się stawać się jej częścią. Tym samym praktycznie zatarła się grania między tym, co kiedyś można było określić mianem profesjonalnych rozwiązań kamerowych, urządzeń transmisyjnych czy mikserów wideo, a systemami, które projektują specjaliści od AV. Za sprawą tego producenci, którzy jeszcze kilka lat temu funkcjonowali na pewnym ściśle określonym, zamkniętym rynku, mając stałe grono odbiorców swoich produktów, dzisiaj coraz częściej decydują się na wprowadzenie do oferty zupełnie nowych produktów czy przystosowanie posiadanych rozwiązań do nowych potrzeb.
Jednym z producentów związanych z szeroko pojętą branżą profesjonalnych rozwiązań wideo, którzy dzisiaj bardzo poważnie traktują sektor AV, jest firma Datavideo. Na łamach naszego magazynu Johan Lieffers, dyrektor generalny firmy Datavideo, zdradza, jak producent postrzega branżę AV, jakie produkty przeznaczone na ten sektor rynku znajdują się w jej ofercie oraz jak wyglądają plany producenta na przyszłość.  

wydarzenia

Datavideo Open Days 2017

Profesjonalne rozwiązania z departamentu wideo na stałe zagościły w stałych systemach AV. Początkowo były to wszelkiego rodzaju rozwiązania do odtwarzania obrazu, jak monitory wielkoformatowe czy projektory. Jednak bardzo szybko w PFU nowo budowanych bądź remontowanych obiektów zaczęły pojawiać się nowe funkcjonalności, związane już nie tylko z odtwarzaniem, ale także możliwością rejestracji obrazu, jego obróbką oraz streamingiem gotowego materiału wewnątrz budynku czy do Internetu. Trend integracji profesjonalnych rozwiązań wideo i kamer z systemami AV był doskonale widoczny na tegorocznych targach ISE w Amsterdamie. O tym, jakie możliwości w tym zakresie zapewniają produkty marki Datavideo, można było się przekonać w dniach 8–10 w siedzibie firmy WAMM w Kielcach w trakcie Datavideo Open Days 2017. 

wywiady

WAMM Video Solutions - Artur Wiącek

Przejście z technologii analogowej na cyfrową przyniosło wiele do korzyści praktycznie każdemu z sektorów: spore ułatwienia w branżach audio, oświetleniowej, transmisji danych czy zakresie zarządzania i kontroli urządzeń. W sposób szczególny rozwiązania cyfrowe miały jednak wpływ na sektor wideo. Dzięki pojawieniu się chipów i układów inteligentnych w kamerach mają one obecnie znacznie większe możliwości, dysponując równocześnie znacznie lepszy obrazem. Technologia cyfrowa umożliwiła produkcję urządzeń z technologiami, które jeszcze kilkanaście lat temu nie byłyby osiągalne, takimi jak wirtualne studio telewizyjne, konwertery do streamingu internetowego czy zminiaturyzowane miksery wielokamerowe zamknięte w poręcznej walizce. Ma to tym większe znaczenie, że technologia wideo, rozwiązania na potrzeby produkcji obrazu i jego transmisji czy wreszcie urządzenia do streamingu do sieci już dawno śmiało wkroczyły do branży stałych instalacji AV i stały się ich integralną częścią. Zapraszamy do lektury rozmowy z Arturem Wiąckiem, właścicielem firmy WAMM, od wielu lat zajmującej się sprzedażą i instalacją rozwiązań najbardziej uznanych marek z branży wideo. 

TAGI:

DataVideo
System tworzenia powtórek
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.