ATEN VS184B

UDOSTĘPNIJ:
07-09-2017

W wielu instalacjach wymagamy splittera, który umożliwi nam rozdzielenie sygnału na różne ekrany. W ofercie marki ATEN znajdziemy ciekawe rozwiązanie ułatwiające przedstawione zadanie.

Splitter VS184B od ATEN jest rozwiązaniem kierowanym do integratorów poszukujących urządzenia, które pozwoli na przesyłanie jednego źródła wideo równolegle na cztery niezależne ekrany. Urządzenie wspiera rozdzielczość 4K przy odświeżaniu 60 Hz (4:4:4) i jest zgodne ze standardem HDMI 2.0 (w tym 3D), jak również wspiera wiele jednoczesnych strumieni audio, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno w rezydencjach jak i zastosowaniach biurowych, bądź konferencyjnych. ATEN VS184 pozwala na rozdzielenie sygnału zabezpieczonego przez HDCP 2.2, umożliwia transmisję sygnału w jakości HD na odległość 15 m lub 1,8 m w jakości 4K.

Istotnym z punktu konfiguracji urządzenia, jest to że nie wymaga ono połączenia z komputerem, ponieważ jest w pełni samowystarczalne i działa na zasadzie „podłącz i używaj”.

PRODUCENT: ATEN - www.aten.com/pl/pl

DYSTRYBUTOR: ATEN - www.aten.com/pl/pl

reklama
czytaj także:
instalacje

Rozwiązania firmy ATEN w Telewizji Artear

Kanały informacyjne działają na bardzo wysokokonkurencyjnym rynku, gdzie swoją sympatię bądź niechęć do kanału widzowie mogą wyrazić natychmiast, za pomocą jednego przycisku na pilocie. Aby móc konkurować na tym rynku, nie wystarczy tworzyć najlepsze treści – newsy muszą być dostarczone jak najszybciej. Pomagają w tym reporterzy terenowi, wozy satelitarne, a często nawet sami widzowie, kontaktujący się przez przeznaczone dla nich platformy komunikacji. Jednym z rozwiązań, które już wiele lat temu jest znakiem rozpoznawczym wszystkich newsroomów na całym świecie, jest ściana wielomonitorowa, na której równocześnie można podglądać nie tylko to, co dzieje się na wszystkich kanałach stacji, ale również na kanałach konkurencyjnych, mediach społecznościowych czy portalach agencyjnych. Niedawno argentyńska stacja Artear zdecydowała się zoptymalizować swój newsroom i zainstalować w nim dwie potężne ściany wideo złożone łącznie z osiemdziesięciu pięciu monitorów. Niełatwe zadanie zarządzania i transmisji sygnałów zostało powierzone rozwiązaniom marki Aten. 

wywiady

Tomasz Kruszyński - dyrektor regionu ATEN Poland

Już od wielu lat Azja jest prawdziwym zagłębiem, jeżeli chodzi o produkcję elektroniki. Takie państwa jak Japonia, Korea Południowa czy Tajwan wiodą prym w projektowaniu i produkowaniu nowoczesnych urządzeń związanych z dźwiękiem i obrazem, swoją ofertą prześcigając wielu producentów z USA czy Europy. Na niewielkiej wyspie Tajwan swoje siedziby ma szereg firm produkujących półprzewodniki, laptopy, telefony czy akcesoria sieciowe. Wśród tych producentów można wskazać także marki blisko związane z branżą AV, wytwarzające rozwiązania nagłośnieniowe, ekrany LED czy systemy do transmisji i zarządzania obrazem. Jednym z takich producentów, już od wielu lat cieszących się uznaniem i notującym świetnie wyniki sprzedaży m.in. na Starym Kontynencie, jest firma ATEN. Chociaż dla przeciętnego Tajwańczyka Warszawa jest tak samo odległa jak dla nas Tajpej, to jednak producent bardzo poważnie traktuje nasz rynek, czego dowodem może być zainaugurowana w sierpniu 2017 roku spółka ATEN Poland. 

TAGI:

ATEN
splitter
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.