LISTOPAD (13/2017)

poprzedni
ARCHIWUM

Otaczający nas krajobraz zmienia się w sposób niezwykle dynamiczny. W przeciągu kilkunastu, czy kilkunastu miesięcy cała dzielnica miasta potrafi zmienić się w sposób nie do poznania. Doskonałym tego przykładem jest tzw. Strefa Kultury w Katowicach. Kiedyś industrialna przestrzeń zajmowana głównie przez Kopalnię Węgla Kamiennego Katowice. Dzisiaj miejsce gdzie znajdują się m.in. siedziba Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy Muzeum Śląskie. W bezpośrednim sąsiedztwie legendarnego Spodka, zostało tutaj także zlokalizowane opisywane przez nas w tym numerze Międzynarodowe Centrum Kongresowe.
Co ważne i niestety nie częste w przypadku budowanych w Polsce obiektów to to, że cały kompleks został zamknięty w niezwykle atrakcyjnej wizualnie bryle, która na dobre zmieniła tą część Katowic. Co więcej, nieco na przekór panującym trendom zamieniając szary beton w połacie zielonej trawy.
W tym numerze magazynu prezentujemy jednak nie tylko piękne bryły nawiązujące do natury, ale także świetnie wyposażone wnętrza. Drugim z nich obok MCK jest przebudowana siedziba polskiej filii firmy MSD znajdująca się w biurowcu Warsaw Trade Tower. Firma Dimension4 stanęła tam przed nie lada wyzwaniem stworzenia systemu AV bazującego na ściśle wytyczonych standardach korporacyjnych, uwzględniających nawet konkretne rozwiązania sprzętowe. A to wszystko w jednym z największych wieżowców stolicy, na którego dachu, mają swoje gniazda sokoły wędrowne.

Nasze miasta takie piękne –nie takie betonowe!

Redaktor Naczelny
Łukasz Kornafel l.kornafel@avintegracje.pl
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.