Rozwiązania Linearic w Hotelu Rondo

UDOSTĘPNIJ:
29-12-2017

Hotel Rondo – za niepozornie brzmiącą nazwą kryje się nowoczesny kompleks rekreacyjno-biznesowy, położony w Wąbrzeźnie w województwie kujawsko-pomorskim, w malowniczym zakątku między Toruniem, Brodnicą i Grudziądzem. Otoczony bujną zielenią i zbiornikami wodnymi Hotel Rondo został w ciągu ostatniego roku doinwestowany i solidnie rozwinięty o dodatkowe, wykraczające daleko poza stricte hotelowe, aspekty czyniące zeń kompleksowe centrum rekreacji i biznesu, spełniające najwyższe standardy oraz będące odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie dużych firm na usługi łączone. DD INSTALL Dawid Kujawiński, Dariusz Sobolewski – firma-córka GOLTRONET – przeprowadziła pełną instalację audio z użyciem dostarczonych przez firmę Linearic rozwiązań, dzięki czemu Hotel Rondo w Wąbrzeźnie dysponuje własnym zapleczem eventowym, konferencyjno-biznesowym oraz urozmaiconą częścią rozrywkowo-wypoczynkową.

Oprócz segmentu typowo hotelowego, gdzie do dyspozycji klientów pozostają przestronne, nowocześnie urządzone pokoje o wysokim standardzie (w tym przystosowane także dla osób z niepełnorpawnością), Hotel Rondo oferuje ponadto część rozrywkową, na którą składają się m.in.  kręgielnia, niezależny grill-bar, restauracja obsługująca wszelkie imprezy okolicznościowe oraz nowość w ofercie Hotelu Rondo, czyli w pełni wyposażona, multimedialna sala konferenyjno-eventowa z własnym nagłośnieniem i przestronnym tarasem, zapewniająca komfortowe warunki dla 700 osób. Gdyby tego było mało, Hotel Rondo dysponuje własnym namiotem cateringowym. Jest to więc ośrodek o wielu funkcjonalnościach, których zintegrowanie wymagało świadomej pracy i przemyślanych pomysłów. Firma instalacyjno-integrująca postawiła sobie za cel stworzenie rozwiązań, które z jednej strony powinny być wygodne dla ekipy zarządzającej kompleksem, zaś z drugiej – dyskretne dla klienta, a dla obydwu maksymalnie praktyczne.

 

 

 

Dawid Kujawiński – właściciel firmy GOLTRONET oraz wspólnik w DD INSTALL, która odpowiadała za prace w Rondo Hotel – potwierdził, że rozmowy dot. projektu rozpoczęły się jeszcze w styczniu ubiegłego roku., zaś całość prac trwała przez kilka kolejnych miesięcy, w trakcie których firma zaproponowała szereg własnych rozwiązań, spełniających dość konkretne oczekiwania firmy zarządzającej kompleksem. Instalator był odpowiedzialny za rozwiązania audio w: sali biznesowo-eventowej, kręgielni i pomieszczeniach przynależnych takich jak taras, plac zabaw, oranżeria oraz korytarze, hall i łazienki, a także we wspomnianej wcześniej grillowni.

 

 

Na wyróżnienie zasługują rozwiązania firmy Linearic, na które zdecydował się integrator. Jak podkreślał Dawid Kujawiński z firmy DD INSTALL, priorytetem i głównym kryterium wyboru była intuicyjność użycia. Dodatkowo, okazało się, że osoba odpowiedzialna za koordynację instalacji po stronie Hotelu Rondo znała już produkty od Linearic dedykowane inteligentnym domom, co dało pewien przedsmak instalacji systemów zarządzania w większych obiektach oraz obopólne zrozumienie potrzeb i możliwości, tak po stronie zarządu Hotelu Rondo jak podwykonawcy, co – powiedzmy sobie otwarcie – nie stanowi normy. 

 

O matrycach i wzmacniaczach

Całość systemu potraktowano strefowo z użyciem produktów marki Audac od Linearic. Zastosowano m.in. dwie cyfrowe matryce miksujące 8x8 M2 wraz z OPT2 – modułem złączy światłowodowych – i jedną matrycę MTX48 będące idealnym rozwiązaniem instalacyjnym dla audio w dzielonych salach konferencyjnych, hotelach, restauracjach czy klubach, a także galeriach handlowych i wszelkich obiektach użyteczności publicznej. 

 

 

 

 

Nie ma głuchych miejsc

W układzie głośników należało pogodzić odpowiednio dobrą jakość audio z nienachalną estetyką i możliwością wykorzystania w charakterze konferencyjnym. Dlatego zdecydowano, by sala eventowa i kręgielnia zostały wyposażone w dwudrożne zestawy głośnikowe Audac PX112MKIIW każdy o mocy 300 watów, z dodatkowymi subwooferami pasywnymi BASO15/W 700W na kręgielni

AUTOR: Łukasz Kaliszewski, AVIntegracje

ZDJĘCIA: DD Install, GOLTRONET

PRODUCENT: Audac - www.audac.be

DYSTRYBUTOR: Linearic - www.akustyk.pl

reklama
galeria
ostatnie instalacje

Ekrany LED w salonie Reserved w Londynie

Funkcjonując na bardzo konkurencyjnym rynku, otwierane dzisiaj sklepy modowe nie mogą bazować już tylko na nietuzinkowym wystroju czy świetnym asortymencie. Te cechy ma każdy z konkurentów, a przebicie się ze swoją marką, w szczególności w sytuacji, gdy sklep jest jednym z wielu znajdujących się pod dachem galerii handlowej nie jest zadaniem łatwym. Dlatego też sklepy walczą o to, aby ich architektura czy też wyposażenie były unikatowe na tle konkurencji. Świetnym narzędziem, aby to osiągnąć, są multimedia, bez których nie może się obejść już coraz więcej przestrzeni handlowych. W ten trend wpisuje się doskonale marka LPP. Rozwijając wciąż swoją sieć salonów, nie tylko na rynku polskim, ale również na arenie międzynarodowej, z początkiem września sieć otworzyła swój pierwszy londyński salon zlokalizowany przy prestiżowej ulicy Oxford Street. Cała przestrzeń została wyposażona w ogromną liczbę ekranów LED umożliwiających prezentację oferty sklepu i bieżącą komunikację z klientami, dostarczonych przez warszawską firmę Statim Integrator. Warto przyglądnąć się, jak wyglądały kulisy tego projektu oraz stojący za nim ludzie i technologie. 

Symulator mostka kapitańskiego w Szkole Morskiej w Gdyni

O ile do kształcenia na takich kierunkach jak matematyka czy polonistyka, wystarczy tak naprawdę kreda i zielona tablica, to wiele kierunków wymaga bardzo specjalistycznych narzędzi umożliwiających edukację studentów. Na etapie kształcenia przyszłych operatorów filmowych potrzebny jest sprzęt taki jak kamery i oprogramowanie, realizatorów nagrań odpowiednio wyposażone studio, astronomów – kosztowne teleskopy, a przyszłych kapitanów morskich potrzebny jest okręt. Z oczywistych względów nie ma możliwości, aby młody adept, szczególnie na początku swojej edukacji, mógł stanąć za sterami wartego kilkadziesiąt czy kilkaset milionów złotych statku, z ładunkiem o takiej samej wartości. I tutaj z pomocą przychodzą symulatory. Im bardziej realistyczne, tym bardziej zapewniające wyższy poziom edukacji i lepsze efekty. Niedawno w Gdyni zostało uruchomione jedno z najlepszych i najbardziej realistycznych na świecie tego rodzaju rozwiązań. Jego sercem są projektory marki Epson, które musiały sprostać bardzo wysokim wymaganiom postawionym przez użytkownika i projektantów. 

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Opole jest miastem znanym przynajmniej z kilku charakterystycznych symboli, jednak z całą pewnością najpopularniejszym z nich, bijącym w rankingach popularności wszystkie inne, jest zorganizowany w tym roku po raz 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. To dzięki tej imprezie ponad pół wieku temu stolica województwa opolskiego stała się prawdziwą stolicą polskiej piosenki.
W sierpniu 2016 w Opolu swoją działalność zainaugurowała instytucja prezentująca historię polskiej piosenki od lat dwudziestych do czasów najnowszych oraz dorobek najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej – Muzeum Polskiej Piosenki. Jego wystawę wypełnia ogromna liczba bardzo symbolicznych dla polskiej piosenki rekwizytów i pamiątek, związanych zarówno z największymi przebojami, jak i opolskim festiwalem. Pod jednym dachem zgromadzono tutaj zarówno historyczne artefakty, jak i przygotowane specjalnie dla tego miejsca atrakcyjne dla widza materiały audio i wideo oraz aplikacje interaktywne zamknięte w atrakcyjnej architekturze. 

TAGI:

Audac
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.