Rozwiązania Linearic w Hotelu Rondo

UDOSTĘPNIJ:
29-12-2017

Hotel Rondo – za niepozornie brzmiącą nazwą kryje się nowoczesny kompleks rekreacyjno-biznesowy, położony w Wąbrzeźnie w województwie kujawsko-pomorskim, w malowniczym zakątku między Toruniem, Brodnicą i Grudziądzem. Otoczony bujną zielenią i zbiornikami wodnymi Hotel Rondo został w ciągu ostatniego roku doinwestowany i solidnie rozwinięty o dodatkowe, wykraczające daleko poza stricte hotelowe, aspekty czyniące zeń kompleksowe centrum rekreacji i biznesu, spełniające najwyższe standardy oraz będące odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie dużych firm na usługi łączone. DD INSTALL Dawid Kujawiński, Dariusz Sobolewski – firma-córka GOLTRONET – przeprowadziła pełną instalację audio z użyciem dostarczonych przez firmę Linearic rozwiązań, dzięki czemu Hotel Rondo w Wąbrzeźnie dysponuje własnym zapleczem eventowym, konferencyjno-biznesowym oraz urozmaiconą częścią rozrywkowo-wypoczynkową.

Oprócz segmentu typowo hotelowego, gdzie do dyspozycji klientów pozostają przestronne, nowocześnie urządzone pokoje o wysokim standardzie (w tym przystosowane także dla osób z niepełnorpawnością), Hotel Rondo oferuje ponadto część rozrywkową, na którą składają się m.in.  kręgielnia, niezależny grill-bar, restauracja obsługująca wszelkie imprezy okolicznościowe oraz nowość w ofercie Hotelu Rondo, czyli w pełni wyposażona, multimedialna sala konferenyjno-eventowa z własnym nagłośnieniem i przestronnym tarasem, zapewniająca komfortowe warunki dla 700 osób. Gdyby tego było mało, Hotel Rondo dysponuje własnym namiotem cateringowym. Jest to więc ośrodek o wielu funkcjonalnościach, których zintegrowanie wymagało świadomej pracy i przemyślanych pomysłów. Firma instalacyjno-integrująca postawiła sobie za cel stworzenie rozwiązań, które z jednej strony powinny być wygodne dla ekipy zarządzającej kompleksem, zaś z drugiej – dyskretne dla klienta, a dla obydwu maksymalnie praktyczne.

 

 

 

Dawid Kujawiński – właściciel firmy GOLTRONET oraz wspólnik w DD INSTALL, która odpowiadała za prace w Rondo Hotel – potwierdził, że rozmowy dot. projektu rozpoczęły się jeszcze w styczniu ubiegłego roku., zaś całość prac trwała przez kilka kolejnych miesięcy, w trakcie których firma zaproponowała szereg własnych rozwiązań, spełniających dość konkretne oczekiwania firmy zarządzającej kompleksem. Instalator był odpowiedzialny za rozwiązania audio w: sali biznesowo-eventowej, kręgielni i pomieszczeniach przynależnych takich jak taras, plac zabaw, oranżeria oraz korytarze, hall i łazienki, a także we wspomnianej wcześniej grillowni.

 

 

Na wyróżnienie zasługują rozwiązania firmy Linearic, na które zdecydował się integrator. Jak podkreślał Dawid Kujawiński z firmy DD INSTALL, priorytetem i głównym kryterium wyboru była intuicyjność użycia. Dodatkowo, okazało się, że osoba odpowiedzialna za koordynację instalacji po stronie Hotelu Rondo znała już produkty od Linearic dedykowane inteligentnym domom, co dało pewien przedsmak instalacji systemów zarządzania w większych obiektach oraz obopólne zrozumienie potrzeb i możliwości, tak po stronie zarządu Hotelu Rondo jak podwykonawcy, co – powiedzmy sobie otwarcie – nie stanowi normy. 

 

O matrycach i wzmacniaczach

Całość systemu potraktowano strefowo z użyciem produktów marki Audac od Linearic. Zastosowano m.in. dwie cyfrowe matryce miksujące 8x8 M2 wraz z OPT2 – modułem złączy światłowodowych – i jedną matrycę MTX48 będące idealnym rozwiązaniem instalacyjnym dla audio w dzielonych salach konferencyjnych, hotelach, restauracjach czy klubach, a także galeriach handlowych i wszelkich obiektach użyteczności publicznej. 

 

 

 

 

Nie ma głuchych miejsc

W układzie głośników należało pogodzić odpowiednio dobrą jakość audio z nienachalną estetyką i możliwością wykorzystania w charakterze konferencyjnym. Dlatego zdecydowano, by sala eventowa i kręgielnia zostały wyposażone w dwudrożne zestawy głośnikowe Audac PX112MKIIW każdy o mocy 300 watów, z dodatkowymi subwooferami pasywnymi BASO15/W 700W na kręgielni

AUTOR: Łukasz Kaliszewski, AVIntegracje

ZDJĘCIA: DD Install, GOLTRONET

PRODUCENT: Audac - www.audac.be

DYSTRYBUTOR: Linearic - www.akustyk.pl

reklama
galeria
ostatnie instalacje

HistoryLand

Klocki LEGO w takiej formie, jaką znamy dzisiaj, są od 1947 roku głównym budulcem kilku pokoleń młodych architektów, inżynierów, konstruktorów pojazdów, statków kosmicznych i maszyn. To również jedna z ulubionych zabawek wielu ojców, składających potajemnie własne projekty z klocków swoich dzieci. Wielu dorosłych kupuje sobie własne zestawy i w wolnym czasie relaksuje się przy ich składaniu. Nie dziwi zatem, że na przestrzeni lat powstało wiele filmów z bohaterami LEGO, gier komputerowych, a także poważnych budowli. Oczywiście największymi z nich są parki rozrywki Legoland znajdujące się w ojczyźnie LEGO – Dani, a także w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Kalifornii. Od końca września 2017 roku również w Polsce mamy niezwykłą przestrzeń, w której zebrane zostały budowle wykonane z LEGO. Jest nią interaktywne centrum Historyland mieszczące się w starym budynku Dworca Głównego w Krakowie, gdzie za pomocą klocków, projekcji i multimediów zostały opowiedziane najważniejsze dzieje historyczne Polski. 

OH KINO

Gdy myślimy dzisiaj o kinie, zazwyczaj w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl wielkie multipleksy, często będące częścią centrum handlowego lub znajdujące się w jego pobliżu. Takie są trendy na całym świecie i właśnie taki rodzaj kin powstaje obecnie najczęściej. Wiele osób tęskni jednak za atmosferą małego, kameralnego kina. Te kina studyjne, które jeszcze zostały w naszym kraju, zazwyczaj ze względów ekonomicznych są wykorzystywane tylko do pokazów specjalnych bądź grają tylko stare, klasyczne firmy, wciąż znajdujące się w ich zasobach. Niedawno na polskim rynku kinowym zadebiutowała sieć trzech niewielkich kin, które łączą komfort, jakość i repertuar, jakie możemy spotkać w największych multipleksach, z niedostępną w nich, kameralną i przyjazną kinomanom atmosferą. Inwestor zadbał również o to, aby OH KINO było wielofunkcyjną, multimedialną przestrzenią, która już od progu daje znacznie więcej możliwości niż w salach, gdzie można oglądać najnowsze superprodukcje. 

Ekrany LED w salonie Reserved w Londynie

Funkcjonując na bardzo konkurencyjnym rynku, otwierane dzisiaj sklepy modowe nie mogą bazować już tylko na nietuzinkowym wystroju czy świetnym asortymencie. Te cechy ma każdy z konkurentów, a przebicie się ze swoją marką, w szczególności w sytuacji, gdy sklep jest jednym z wielu znajdujących się pod dachem galerii handlowej nie jest zadaniem łatwym. Dlatego też sklepy walczą o to, aby ich architektura czy też wyposażenie były unikatowe na tle konkurencji. Świetnym narzędziem, aby to osiągnąć, są multimedia, bez których nie może się obejść już coraz więcej przestrzeni handlowych. W ten trend wpisuje się doskonale marka LPP. Rozwijając wciąż swoją sieć salonów, nie tylko na rynku polskim, ale również na arenie międzynarodowej, z początkiem września sieć otworzyła swój pierwszy londyński salon zlokalizowany przy prestiżowej ulicy Oxford Street. Cała przestrzeń została wyposażona w ogromną liczbę ekranów LED umożliwiających prezentację oferty sklepu i bieżącą komunikację z klientami, dostarczonych przez warszawską firmę Statim Integrator. Warto przyglądnąć się, jak wyglądały kulisy tego projektu oraz stojący za nim ludzie i technologie. 

TAGI:

Audac
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.