Ekrany LED w salonie Reserved w Londynie

UDOSTĘPNIJ:
30-01-2018

Funkcjonując na bardzo konkurencyjnym rynku, otwierane dzisiaj sklepy modowe nie mogą bazować już tylko na nietuzinkowym wystroju czy świetnym asortymencie. Te cechy ma każdy z konkurentów, a przebicie się ze swoją marką, w szczególności w sytuacji, gdy sklep jest jednym z wielu znajdujących się pod dachem galerii handlowej nie jest zadaniem łatwym. Dlatego też sklepy walczą o to, aby ich architektura czy też wyposażenie były unikatowe na tle konkurencji. Świetnym narzędziem, aby to osiągnąć, są multimedia, bez których nie może się obejść już coraz więcej przestrzeni handlowych. W ten trend wpisuje się doskonale marka LPP. Rozwijając wciąż swoją sieć salonów, nie tylko na rynku polskim, ale również na arenie międzynarodowej, z początkiem września sieć otworzyła swój pierwszy londyński salon zlokalizowany przy prestiżowej ulicy Oxford Street. Cała przestrzeń została wyposażona w ogromną liczbę ekranów LED umożliwiających prezentację oferty sklepu i bieżącą komunikację z klientami, dostarczonych przez warszawską firmę Statim Integrator. Warto przyglądnąć się, jak wyglądały kulisy tego projektu oraz stojący za nim ludzie i technologie. 

Polska spółka LPP jest właścicielem takich marek jak Reserved, Cropp, House, Mohito czy Sinsay. O sukcesie firmy mogą świadczyć nie tylko wyniki finansowe, ale także popularność marek oraz otwierane cyklicznie nowe salony. Jak zapowiedzieli włodarze firmy, zgodnie z zapowiedziami spółka do 2020 roku wyda 1,5 mld złotych na rozbudowę już istniejących i budowę zupełnie nowych sklepów. Wpisując się w tę politykę rozwoju, na początku września LPP otworzyło pierwszy salon Reserved w Londynie. Ma on ponad 3000 m2 i znajduje się przy prestiżowym adresie Oxford Street 252.

Cała powierzchnia handlowa salonu została zlokalizowana na jednym poziomie, dzięki czemu klienci w zasięgu wzroku już od wejścia mają wszystkie działy sklepu. Co ważne, salon oprócz nowoczesnej i estetycznej architektury odznacza się także wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi ułatwiającymi poruszanie się po nim, zarządzanie ruchem w przymierzalniach czy komunikację z klientami i prezentację asortymentu w nowoczesny i multimedialny sposób. Integratorem, który już od wielu lat zajmuje się wyposażaniem salonów LPP w rozwiązania z zakresu multimediów, jest warszawska firma Statim Integrator. 

 

 

Każdy z ekranów zainstalowanych w londyńskim salonie Reserved ma rozdzielczość P4 i jasność 1200 kandeli, dzięki czemu materiały prezentowane na nich są czytelne i doskonale widoczne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Łącznie w całym obiekcie zainstalowano aż 71 m2 ekranów wideo LED, a ich instalacja trwała ponad tydzień. Pojedyncze kabinety (panele) są instalowane na stalowej konstrukcji projektowanej i wykonywanej przez firmę Statim Integrator specjalnie pod konkretne zlecenie. 

 

 

Treści wyświetlane na ekranach zainstalowanych w nowym salonie w Londynie są dystrybuowane w sposób zdalny z jednego serwera znajdującego się w siedzibie firmy LPP w Gdańsku. Oczywiście treści do wyświetlenia są przesyłane do znajdujących się w każdym salonie playerów i stamtąd odtwarzane lokalnie. Taka konfiguracja eliminuje problemy w odtwarzaniu materiałów nawet w przypadku zaników połączenia internetowego. Wgrane do odtwarzacza treści są prezentowane w danym salonie aż do momenty wgrania nowych. Każdy player digital signage odpytuje serwer i w momencie, gdy pojawi się jakiś nowy materiał, jest on pobierany w postaci playlisty i rozpoczyna się odtwarzanie zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. 

AUTOR: Maciej Bałys, AVIntegracje

ZDJĘCIA: LPP

galeria
ostatnie instalacje

Symulator mostka kapitańskiego w Szkole Morskiej w Gdyni

O ile do kształcenia na takich kierunkach jak matematyka czy polonistyka, wystarczy tak naprawdę kreda i zielona tablica, to wiele kierunków wymaga bardzo specjalistycznych narzędzi umożliwiających edukację studentów. Na etapie kształcenia przyszłych operatorów filmowych potrzebny jest sprzęt taki jak kamery i oprogramowanie, realizatorów nagrań odpowiednio wyposażone studio, astronomów – kosztowne teleskopy, a przyszłych kapitanów morskich potrzebny jest okręt. Z oczywistych względów nie ma możliwości, aby młody adept, szczególnie na początku swojej edukacji, mógł stanąć za sterami wartego kilkadziesiąt czy kilkaset milionów złotych statku, z ładunkiem o takiej samej wartości. I tutaj z pomocą przychodzą symulatory. Im bardziej realistyczne, tym bardziej zapewniające wyższy poziom edukacji i lepsze efekty. Niedawno w Gdyni zostało uruchomione jedno z najlepszych i najbardziej realistycznych na świecie tego rodzaju rozwiązań. Jego sercem są projektory marki Epson, które musiały sprostać bardzo wysokim wymaganiom postawionym przez użytkownika i projektantów. 

Rozwiązania Linearic w Hotelu Rondo

Hotel Rondo – za niepozornie brzmiącą nazwą kryje się nowoczesny kompleks rekreacyjno-biznesowy, położony w Wąbrzeźnie w województwie kujawsko-pomorskim, w malowniczym zakątku między Toruniem, Brodnicą i Grudziądzem. Otoczony bujną zielenią i zbiornikami wodnymi Hotel Rondo został w ciągu ostatniego roku doinwestowany i solidnie rozwinięty o dodatkowe, wykraczające daleko poza stricte hotelowe, aspekty czyniące zeń kompleksowe centrum rekreacji i biznesu, spełniające najwyższe standardy oraz będące odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie dużych firm na usługi łączone. DD INSTALL Dawid Kujawiński, Dariusz Sobolewski – firma-córka GOLTRONET – przeprowadziła pełną instalację audio z użyciem dostarczonych przez firmę Linearic rozwiązań, dzięki czemu Hotel Rondo w Wąbrzeźnie dysponuje własnym zapleczem eventowym, konferencyjno-biznesowym oraz urozmaiconą częścią rozrywkowo-wypoczynkową.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Opole jest miastem znanym przynajmniej z kilku charakterystycznych symboli, jednak z całą pewnością najpopularniejszym z nich, bijącym w rankingach popularności wszystkie inne, jest zorganizowany w tym roku po raz 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. To dzięki tej imprezie ponad pół wieku temu stolica województwa opolskiego stała się prawdziwą stolicą polskiej piosenki.
W sierpniu 2016 w Opolu swoją działalność zainaugurowała instytucja prezentująca historię polskiej piosenki od lat dwudziestych do czasów najnowszych oraz dorobek najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej – Muzeum Polskiej Piosenki. Jego wystawę wypełnia ogromna liczba bardzo symbolicznych dla polskiej piosenki rekwizytów i pamiątek, związanych zarówno z największymi przebojami, jak i opolskim festiwalem. Pod jednym dachem zgromadzono tutaj zarówno historyczne artefakty, jak i przygotowane specjalnie dla tego miejsca atrakcyjne dla widza materiały audio i wideo oraz aplikacje interaktywne zamknięte w atrakcyjnej architekturze. 

TAGI:

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.