Ekrany LED w salonie Reserved w Londynie

UDOSTĘPNIJ:
30-01-2018

Funkcjonując na bardzo konkurencyjnym rynku, otwierane dzisiaj sklepy modowe nie mogą bazować już tylko na nietuzinkowym wystroju czy świetnym asortymencie. Te cechy ma każdy z konkurentów, a przebicie się ze swoją marką, w szczególności w sytuacji, gdy sklep jest jednym z wielu znajdujących się pod dachem galerii handlowej nie jest zadaniem łatwym. Dlatego też sklepy walczą o to, aby ich architektura czy też wyposażenie były unikatowe na tle konkurencji. Świetnym narzędziem, aby to osiągnąć, są multimedia, bez których nie może się obejść już coraz więcej przestrzeni handlowych. W ten trend wpisuje się doskonale marka LPP. Rozwijając wciąż swoją sieć salonów, nie tylko na rynku polskim, ale również na arenie międzynarodowej, z początkiem września sieć otworzyła swój pierwszy londyński salon zlokalizowany przy prestiżowej ulicy Oxford Street. Cała przestrzeń została wyposażona w ogromną liczbę ekranów LED umożliwiających prezentację oferty sklepu i bieżącą komunikację z klientami, dostarczonych przez warszawską firmę Statim Integrator. Warto przyglądnąć się, jak wyglądały kulisy tego projektu oraz stojący za nim ludzie i technologie. 

Polska spółka LPP jest właścicielem takich marek jak Reserved, Cropp, House, Mohito czy Sinsay. O sukcesie firmy mogą świadczyć nie tylko wyniki finansowe, ale także popularność marek oraz otwierane cyklicznie nowe salony. Jak zapowiedzieli włodarze firmy, zgodnie z zapowiedziami spółka do 2020 roku wyda 1,5 mld złotych na rozbudowę już istniejących i budowę zupełnie nowych sklepów. Wpisując się w tę politykę rozwoju, na początku września LPP otworzyło pierwszy salon Reserved w Londynie. Ma on ponad 3000 m2 i znajduje się przy prestiżowym adresie Oxford Street 252.

Cała powierzchnia handlowa salonu została zlokalizowana na jednym poziomie, dzięki czemu klienci w zasięgu wzroku już od wejścia mają wszystkie działy sklepu. Co ważne, salon oprócz nowoczesnej i estetycznej architektury odznacza się także wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi ułatwiającymi poruszanie się po nim, zarządzanie ruchem w przymierzalniach czy komunikację z klientami i prezentację asortymentu w nowoczesny i multimedialny sposób. Integratorem, który już od wielu lat zajmuje się wyposażaniem salonów LPP w rozwiązania z zakresu multimediów, jest warszawska firma Statim Integrator. 

 

 

Każdy z ekranów zainstalowanych w londyńskim salonie Reserved ma rozdzielczość P4 i jasność 1200 kandeli, dzięki czemu materiały prezentowane na nich są czytelne i doskonale widoczne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Łącznie w całym obiekcie zainstalowano aż 71 m2 ekranów wideo LED, a ich instalacja trwała ponad tydzień. Pojedyncze kabinety (panele) są instalowane na stalowej konstrukcji projektowanej i wykonywanej przez firmę Statim Integrator specjalnie pod konkretne zlecenie. 

 

 

Treści wyświetlane na ekranach zainstalowanych w nowym salonie w Londynie są dystrybuowane w sposób zdalny z jednego serwera znajdującego się w siedzibie firmy LPP w Gdańsku. Oczywiście treści do wyświetlenia są przesyłane do znajdujących się w każdym salonie playerów i stamtąd odtwarzane lokalnie. Taka konfiguracja eliminuje problemy w odtwarzaniu materiałów nawet w przypadku zaników połączenia internetowego. Wgrane do odtwarzacza treści są prezentowane w danym salonie aż do momenty wgrania nowych. Każdy player digital signage odpytuje serwer i w momencie, gdy pojawi się jakiś nowy materiał, jest on pobierany w postaci playlisty i rozpoczyna się odtwarzanie zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. 

AUTOR: Maciej Bałys, AVIntegracje

ZDJĘCIA: LPP

galeria
ostatnie instalacje

HistoryLand

Klocki LEGO w takiej formie, jaką znamy dzisiaj, są od 1947 roku głównym budulcem kilku pokoleń młodych architektów, inżynierów, konstruktorów pojazdów, statków kosmicznych i maszyn. To również jedna z ulubionych zabawek wielu ojców, składających potajemnie własne projekty z klocków swoich dzieci. Wielu dorosłych kupuje sobie własne zestawy i w wolnym czasie relaksuje się przy ich składaniu. Nie dziwi zatem, że na przestrzeni lat powstało wiele filmów z bohaterami LEGO, gier komputerowych, a także poważnych budowli. Oczywiście największymi z nich są parki rozrywki Legoland znajdujące się w ojczyźnie LEGO – Dani, a także w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Kalifornii. Od końca września 2017 roku również w Polsce mamy niezwykłą przestrzeń, w której zebrane zostały budowle wykonane z LEGO. Jest nią interaktywne centrum Historyland mieszczące się w starym budynku Dworca Głównego w Krakowie, gdzie za pomocą klocków, projekcji i multimediów zostały opowiedziane najważniejsze dzieje historyczne Polski. 

OH KINO

Gdy myślimy dzisiaj o kinie, zazwyczaj w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl wielkie multipleksy, często będące częścią centrum handlowego lub znajdujące się w jego pobliżu. Takie są trendy na całym świecie i właśnie taki rodzaj kin powstaje obecnie najczęściej. Wiele osób tęskni jednak za atmosferą małego, kameralnego kina. Te kina studyjne, które jeszcze zostały w naszym kraju, zazwyczaj ze względów ekonomicznych są wykorzystywane tylko do pokazów specjalnych bądź grają tylko stare, klasyczne firmy, wciąż znajdujące się w ich zasobach. Niedawno na polskim rynku kinowym zadebiutowała sieć trzech niewielkich kin, które łączą komfort, jakość i repertuar, jakie możemy spotkać w największych multipleksach, z niedostępną w nich, kameralną i przyjazną kinomanom atmosferą. Inwestor zadbał również o to, aby OH KINO było wielofunkcyjną, multimedialną przestrzenią, która już od progu daje znacznie więcej możliwości niż w salach, gdzie można oglądać najnowsze superprodukcje. 

Symulator mostka kapitańskiego w Szkole Morskiej w Gdyni

O ile do kształcenia na takich kierunkach jak matematyka czy polonistyka, wystarczy tak naprawdę kreda i zielona tablica, to wiele kierunków wymaga bardzo specjalistycznych narzędzi umożliwiających edukację studentów. Na etapie kształcenia przyszłych operatorów filmowych potrzebny jest sprzęt taki jak kamery i oprogramowanie, realizatorów nagrań odpowiednio wyposażone studio, astronomów – kosztowne teleskopy, a przyszłych kapitanów morskich potrzebny jest okręt. Z oczywistych względów nie ma możliwości, aby młody adept, szczególnie na początku swojej edukacji, mógł stanąć za sterami wartego kilkadziesiąt czy kilkaset milionów złotych statku, z ładunkiem o takiej samej wartości. I tutaj z pomocą przychodzą symulatory. Im bardziej realistyczne, tym bardziej zapewniające wyższy poziom edukacji i lepsze efekty. Niedawno w Gdyni zostało uruchomione jedno z najlepszych i najbardziej realistycznych na świecie tego rodzaju rozwiązań. Jego sercem są projektory marki Epson, które musiały sprostać bardzo wysokim wymaganiom postawionym przez użytkownika i projektantów. 

TAGI:

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.